Başkan Yüksel: "Milli Bayramlar Kırmızı Çizgimizdir"

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı kutlamalarının Covid-19 nedeni ile meydanlarda yapamadıklarından bahsetti ve ekledi: "Yaklaşık 11 yıldır Kartallı Kazım Meydanı’ndan Kartal Meydanı’na doğru on binlerce komşumuzla birlikte yürüyüş gerçekleştiriyorduk. Bu yıl temsili olarak bizler yaptık ama seneye yine hep birlikte olacağız. Milli bayramlarımız kırmızı çizgimizdir" dedi.

Başkan Yüksel: "Milli Bayramlar Kırmızı Çizgimizdir"
19 Mayıs 2020 - 17:38

Başkan Yüksel, konuşmasına şöyle devam etti: “1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, umutsuz bir toplumu, işgal edilmiş Anadolu’yu Samsun’a çıkarak ve arkadaşlarıyla birlikte örgütleyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu ve bugünlere kadar gelen bir temel attı. Bizler de, genç yöneticiler olarak Cumhuriyetin daha ileri noktalara gidebilmesi, bayrağı daha yukarı çıkarmak için azimle çalışıyoruz. Bugün de bütün komşularımızın bu milli bayramı coşkuyla kutlayabilmeleri için elimizden gelen tüm gayretimizle çalıştık. Sokaklarda ve caddelerde etkinliklerimiz devam edecek. Koronavirüs sürecinde moraller bozuk; ama umudumuzu kaybetmedik, bu süreci de birlikte atlatacağız.

Milli bayramlarımız, bizim kırmızı çizgimizdir. Yaklaşık 11 yıldır Kartallı Kazım Meydanı’ndan Kartal Meydanı’na doğru on binlerce komşumuzla birlikte yürüyüş gerçekleştiriyorduk. Koronavirüs bu yıl fırsat vermedi; ama bizler temsili olarak komşularımızla yan yana olduğumuzu, milli bayramımızı kutladığımızı göstermek istiyoruz. Onlar da bize balkonlarından eşlik ediyorlar. Herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum