Eren Soylu: "Amacımız Kartal'daki İYİ'lerin Sesini Duyurabilmek"

İYİ Parti Kartal İlçe Başkan Adayı Eren Soylu dün akşam delegeleri ve partilileri ile bir araya geldi. Soylu; "Bugün buraya size derdimi anlatmaya geldim. Davasına inandığımız Meral Akşener'in tüm ülkeye yaymaya çalıştığı İYİ'ler hareketinin Kartal'da uygulanmadığını, partimizin davasının hiçe sayıldığını anlatmaya geldim" dedi.

Eren Soylu: "Amacımız Kartal'daki İYİ'lerin Sesini Duyurabilmek"
20 Kasım 2022 - 18:16
İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı için adaylar tanıtım toplantısı yapmaya başladı. İlçenin muhalif seslerinden İş İnsanı Eren Soylu,  İYİ Partili delegeler ve üyeler ile Vesta Restorant'ta bir araya geldi. 

Bilindiği üzere İYİ Parti Kartal İlçe Teşkilatı'nda bir süredir sular durulmuyor. Partide her geçen gün büyüyen muhalif sesler, yapılan delege seçiminde elenmeye çalışılsa da, delege olan da,  olmayan da Eren Soylu'nun tanıtım toplantısına katıldı. Bir çoğu hala son bir ayda yaşananlara inanamadıklarını belirtti. 

Soylu; İYİ Parti'nin her geçen gün daha da büyüdüğünü, iktidara gideceğini belirterek başladı konuşmasına. 

"Sayın Meral Akşener'e Yapılanların Aynısını Yaşıyoruz"

Soylu; "Bugün burada yapacağımız konuşmanın Meral Akşener tarafından duyulacağına inanıyorum. o her türlü fedakarlığı yaparken, bizlere de düşen mücadeleden vazgeçmemektir. bizim Kartal'da yaşadığımız süreç, 2017-2018 yıllarında Meral Akşener'in yaşadıklarının aynısı. Parti kurulduğu günden beri üye olup, iktidar için mücadele edip, bütün emeklerimizin silindiği, delege seçimlerinde nasıl oyunların oynandığı ortada. İYİ'lerin sesini duyurmak için buradayım. Amacım başkan olmak değil. İnandığımız davada dışarıdan kimse yolumuzu kesemiyor, içeriden sırf kendi ikballeri için kocaman bir teşkilat yok sayılıyor, önü kesiliyor.

"Bir İnsan Kaç Koltuğa Oturabilir?"

Sayın Meral Akşener; tek adamlığı bitireceğim, diyerek yola çıktı. Şimdi ne yazık ki; Kartal'da bize kendi partimizde bunu yaşatıyorlar. Bir insan kaç koltuğa oturabilir? İlçemizde kimse kalmadı mı ki, meclis üyesi ilçe başkanı olmak istiyor? Ben ailemi, çocuklarımı bıraktım davam için uğraşıyorum. Çünkü partime de, liderime de güveniyorum. Onurlu olarak çıktığımız bu yolda onurumuzun yok sayılmasına, onlarca arkadaşımın incitilip, öte görülmesine razı  gelemiyorum. Amacımız iktidar olmak değil mi? Halkın sesine ses,  yüreğine umut olmak değil mi? Bunun için kadrolaştık, bunun için Meral Akşener dedik.

"Amacımız Kartal'daki İYİ'lerin Sesini Duyurabilmek"

Bugün Kartal'da yaşadıklarımız üzücü bir durum. Ama şuna inanıyorum. Sayın Genel Başkanım; senin çıktığın yolda yaşadıklarının aynısını burada bize yaşatıyorlar. Sen nasıl ki, tek adam rejimini yıkacaksan, ben de Kartal'da bunu başaracağım. Partimizin önde gelen isimlerine sesleniyorum; Kartal'da davamızı anlatabilecek çok arkadaşımız var. Bir çoğuna hak tanınmıyor. Kartal'da yanlış giden bir şeyler var. Ve bizler buna "dur" diyoruz. Davamıza küsmüyoruz, sesimizi partimizin üst kurullarına ulaştırmak istiyoruz. Amacım Kartal'daki İYİ'lerin sesini Genel Merkezimizin duyması. Derdimiz parti içi meseleler olmamalı, derdimiz millet olmalı. Tek derdimiz delegenin vicdanı dokunmak olmamalı. Milletin sesi olabilmek olmalıdır. Camileri, Cemevini, dernekleri ziyaret ediyorum. Kartal'daki insanların kalbine dokunmak istiyoruz. Bunun için mücadelemizi de veriyoruz. Bizler İYİ'yiz.

"Bütün Yönetimiz ile Tek Yürek Olacağız"

İlçe başkanı olduktan sonra 66 kişiden oluşan yönetim kurulumuzu herkes tanıyacak. Yalnızca bir kişi önde olmayacak. Hepsi Kartal'ımızın bir değeri, hepsi Partimizin bir neferi. Vatandaşlarımızın sesini hepimiz, tek yürek olup duyuracağız. 66 kişinin hepsi, mahallesi için, davası için mücadele edecek. Haftada bir gün ilçemizde halk günü yapacağız. Vatandaşlarımızı sadece sahada görmeyeceğiz. Partimizde ağırlayacağız, onları dinleyeceğiz. İlçe başkanlığı olarak tabanın sesini, üst kurullara ileteceğiz. Partimizin ilkelerini de vatandaşlarımıza anlatacağız. Hedeflerimizi, Türkiye'miz için Sayın Akşener'in hayallerini, gerçekleştirmek istediklerini bizzat anlatacağız. Gelemeyen vatandaşlarımız için bizler gideceğiz. Partimize yakışır bir ilçe binamızın olmasını istiyorum. 

"Kartal'ın Birleştirici Gücü Olmaya Geldim"

Kısacası Kartal'ın Birleştirici Gücü olmaya geldim. Ben, küskünleri barıştırmaya geldim. Bizim artık 2023 hedefimiz var. Geriye bakmadan,, ileriye bakarak yürümemiz lazım. Hepinize teşekkür ederim."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum