Hüseyin Karakaya: "Bizim amacımız kimseyi işsiz bırakmak değil"

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Karakaya basın mensupları ile bir araya geldi. Gezetecilerin sorularını da yanıtlayan Karakaya; Belediyeciliği bildiğini, tecrübelerini Kartallılar için kullanacağını belirterek ekledi; öncelik kentsel dönüşüm olmakla birlikte yaşanabilir Kartal olacak. Kenti güzelleştirmez, otopark sorununu çözmezseniz kimse gelmez, yatırım yapmaz. Kentte hareketlilik ve canlılık gider” dedi.

Hüseyin Karakaya: "Bizim amacımız kimseyi işsiz bırakmak değil"
04 Şubat 2024 - 14:23

Devlet Su İşleri (DSİ) Dragos Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu’nun yanı sıra Devlet Demiryolları Altyapıdan Sorumlu Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, AK Parti Kartal SKM Başkanı Fikret Polat, AK Parti Kartal İlçe Başkan Yardımcıları Zafer Gümüş, Halil Odabaşı, Beyler Çakır, Zeki Karaismailoğlu ve Mustafa Bilgili, AK Parti Kartal Kadın Kolları Başkanı Hatice Albayrak, AK Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Muammer Bektaş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu yaptı.

Nimet Gündoğdu: “Bir olacağız Kartal’ı alacağız”

“Bugün burada sizlerle bir araya gelmekten onur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Sizlerin de yakından tanıdığı AK Parti önceki dönem meclis üyemiz ve Belediye Başkan Adayımız Mimar Hüseyin Karakaya’nın sizlerle buluşmasına iştirak ettik. Hep birlikte el ele vererek çalışmalar gerçekleştireceğiz.

Teşkilat olarak çıkmış olduğumuz bu yolda mahalle birimlerimiz ve üyelerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışmalarımıza hız kazandırdık. Bir olacağız, birlik olacağız Kartal’ı alacağız. Hem Kartal’ı hem de İstanbul’u yeniden AK Partili belediye ile buluşturacağız. Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Kartal İlçe Başkanının ardından Devlet Demiryolları Altyapıdan Sorumlu Bakan Yardımcısı Osman Boyraz şunları dile getirdi.

Boyraz: “Kartal olarak hiçbir hizmet alamıyoruz”

Boyraz “ İstanbul’un sorunlarını çözmek için hep birlikte elimizi taşın altına koymalıyız. Bildiğiniz gibi Kartal olarak hiçbir hizmet alamıyoruz. Uzun yıllardır atıl bir durumda olan Kartal’ımıza hizmet etmek anlayışıyla yola çıkan arkadaşımıza başarılar diliyorum. Artık bir olma birlik olma zamanı siz basın mensupları bizim için çok değerlisiniz çünkü sizler yaptığımız hizmetleri halka aktarmak için gecesini gündüze katıyorsunuz. Biz AK Parti olarak İstanbul’a 3 tane büyük eser yaptık. Bunlardan bir tanesi Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı ve Avrasya Tünelini hayata geçirdik” dedi.

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya şunları belirtti

Karakaya “Bir seçim atmosferine daha girmiş bulunuyoruz. Bu seçimde Kartal’ı İstanbul’u yeniden yapılanması ve Kartal ve İstanbul halkına hizmet edecek parti ve kadroları halkımız seçecek. Ben öncelikle bu seçimin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Barış içinde, anlayış içinde demokratik bir yarış olmasını diliyorum.

Karakaya: “Hizmet etmek için yola çıktık”

Biz kesinlikle saygı, sevgi, hürmet, barış, adalet ve demokratik bir şekilde mücadele edeceğimizi ifade etmek istiyorum. Zaten başka bir şeyde düşünülemez. Çünkü biz hizmet etmek için yola çıktık. Hizmet etmeye başlarken hizmetin özü olan insana saygıyla başlamak gerekir. Bizim amacımız hizmet etmek, şehirde, kentte insanlara konforu sağlamak belediyelerin görevidir”

Karakaya: “Belediyeciliği sonradan öğrenmeyeceğim. Tecrübe edindiğim belediyeciliği uygulayacağım”

Ben uzun zaman belediyelerde görev yapmış. Belediyecilik nedir nasıl yapılır çok iyi bilen birisiyim. Yani belediyeciliği belediyeyi kazandıktan sonra öğrenmeye değil! Öğrenilmiş tecrübe edilmiş belediyeciliği ilk günden itibaren uygulamaya geliyoruz.

Kartal’da 35 yıldır ikamet ediyorum ve Kartal’ın sorunlarını çok iyi biliyorum. Burada uzun zamandır siyaset yapan biriyim. Kartal’ın hemen hemen her sokağını, her eşrafını, her kesimini yakinen bilen biriyim. Herkesle muhabbetimiz, sevgimiz ve saygımız var. Bunu zaten 10 günlük seçim çalışmamızda da birebir gördük. Taraflı, tarafsız, oy verecek olsun, olmasın. Gördüğü zaman bir Kartal’ın evladı bağırlarına basıyorlar.

Bu şu demektir. Sen Kartallısın, sen bu işi biliyorsun, sen bu işi yapacaksın. Sen hizmetlerini bilgilerini bu Kartal’a sunacaksın ben bekliyorum burada hoşnut olacağım demektir. 10 günlük zaman zarfında kötü anlamda hiç reaksiyon almadık. Sen yapamazsın, sen kimsin, nereden geldin diyen yok.”

Kartal’ın en büyük sorunu depremdir

Kartal’ın en büyük sorunu nedir? Elbette öncelikli olarak depremdir. Öncelikle kentsel dönüşüm, bir kentin en önemli unsuru güvenliktir. Güvenli olmayan bir ortamda hiç kimse yaşamak istemez. Güvenliğin olmadığı ortamda huzur olmaz, başarı olmaz, hizmet olmaz.

Ev de böyledir. Evin de güvenlikli olması lazım eğer evin güvenliyse içerisinde huzurla yaşıyorsan, huzur içerisindeyse orada mutluluk olur, başarı olur, kalite olur. Evin içerisinde her an deprem olacak, depremden dolayı evim yıkılacak korkusuyla yaşayan bir aile düşünebilir misiniz?

Orada yaşayan bir çocuğun psikolojisini ruhu hal iyesini düşünebilir misiniz? Nasıl başarılı olsun, nasıl rahat okusun, kendi özgüvenini nasıl kazansın, nasıl iyi bir birey olarak topluma, millete, insanlığa faydalı bir birey olsun. Bu mümkün değildir.”

“Kartal yerinde sayıyor”

“Kartal bu bölgenin en eski yerleşim merkezidir. Bu sebepten binaları da eskidir. Onun için kentsel dönüşüm, depremsel dönüşüm diyorum. Kartal bu bölgenin merkeziydi eğitimin merkezi, siyasetin merkezi, ticaretin merkezi, sanayinin merkeziydi. Tuzla, Pendik, Sancaktepe, Maltepe, Sultanbeyli Kartal’dan ayrılıp ilçe oldular.

Misafiriniz geldiğinde Kartal’da götürüp bir kahve, bir çay içeceğimiz bir yer yok. Zaman zaman misafirlerim gelir yurtdışından da ben onları Pendik Gözdağı Tesislerine götürüyorum. Pendik Gözdağı projesi bana ait bir projedir. Erol Kaya’ya teknik danışmanlık yaptığım dönemde 50 yıllık master planlarını hazırlayıp kendisine sunmuştum.

Neden Kartal’ın böyle bir tesisi yok. Sahilimiz çok güzel, Aydos ormanımız çok güzel, coğrafi olarak konumumuz çok güzel, sahilden, denizden yukarıya doğru harika bir görüntü var. Hepimiz Kartal’da yaşıyoruz akşam 8’de 9’da çıkalım çocuklarımızı alıp beraber sahilde gezelim. Kaç kişi ailesini, çocuğunu alıp gelmiş bir bakalım.”

Karakaya: “Projelerim uygulanmadı”

Sadece sahilde spor yapmak amacıyla yürüyen insanlardan başka ailesiyle gelip orada gezen yok. Karanlık bir türlü bunu kimseye anlatamadık. Ben Kartal belediye meclisi olduğum dönemde defalarca söyledim. Ben mimarım, şehir plancısıyım işim bu sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde Rusya, Sibirya, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, BAE, Suudi Arabistan, İran, Irak, Libya, Nijerya, Ukrayna gibi ülkelerde projeler gerçekleştirdim.

Bizim Türk mimarları, müteahhitleri ve mühendisleri yurt dışında gerçekten devasa işler başarıyor. Bütün dünya bunu kabul ediyor. Bende bu ekiplerle birlikte yurt dışında gerçekleştirile projelerin içinde olup çok güzel tecrübeler kazandım. Tabii bizim tecrübelerimizi de onlara aktardık. Neden Kartal’da olmasın diye düşünüyorum.

Hem Altınok Öz’e hem Gökhan Yüksel’e defaten söyledim benim Kartal’la ilgili projelerim var. Buyurun bunları yapın bunları sizlere vereyim bunlarla ilgili telif hakkı da istemiyorum. Yeter ki sizler bunu uygulayın. Ben de sizlere destek vereyim. Sonuçta Kartal kazanacak.

Sizler halkın kılcal damarlarısınız. Halkın kulağı ve gözüsünüz. İşiniz zor onu biliyoruz, ama sizler çok kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bizlerin sizlere vermiş olduğu bilgileri halka aktararak temsilcimiz olduğunuzu biliyorum. Bundan dolayı sizlere sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kartal’da ticaret ve esnaf bitmiştir

Kartal’la ilgili sadece kentsel dönüşüm problemi yok. Kartal’da ticaret bitmiş esnaf yok. Neden yok? Bunu hep düşünüyorum. Uluslararası bir mimar olduğum için hep düşünüyorum Kartal neden ticaret yok? Çok basit siz şehri güzelleştirmezseniz. Kimse buraya gelmek istemez. Şehir güzel değilse, yollar güzel değilse, otopark sorunu varsa neden gelsin buraya!

Nereye gidecek o rahatlıkla ulaşabileceği, rahat alışveriş yapacağı yere gidecek. Alışveriş sonrasında oturup dinlenebileceği bir tesis varsa oraya gidecek. Allah rahmet eylesin Arif Dağlar abimiz Kartal Çırçır’da otopark sorunu için büyük bir bina yaptı otopark, sahile de belediye binasını yaptı.

Gel gör ki ne akıl tutulmasıdır anlayamadık. Sahilde ki belediye binasını kullanmadılar. Otopark olarak yapılmış olan devasa betonarme yapılmış binayı o zamanın şartlarıyla 50-60 milyon lira harcayarak belediye binası yaptılar. Öbür tarafı da atıl olarak bıraktılar.

Bir ilçe niçin il olmak ister. Devletin birimlerinin oraya gelmesi için, devletin birimlerine rahat ulaşmak için, bunun alt yapısını kim hazırlayacak belediye, bırakın alt yapısını hazırlamayı. Bizim askerlik şubemiz vardı. Askerlik şubemizi buradan kaldırdılar belediye binası diye. Askerlik şubemiz Maltepe’de!

Kartalspor takımına kardeş bir takım kuracağız

Kartalspor Kartal’ın markasıdır. Kabul etsinler etmesinler, yok etmeye çalışsınlar etmesinler. Bu bir gerçek güneş balçıkla sıvanmaz. Kartalspor bir gerçek. Rüştünü ispatlamış bir takım. Süper lige sürekli ve ciddi futbolcular veren bir takım.  Volkan, Egemen, Servet sayalım yani. Şimdi biz onunla gurur duyuyoruz. Kartal’ın değeri diye. Önce stadı yık, sonra bal lige düşür, Kartalsporu yok et. Bu ne sevgi, bu ne ıstırap. Allah izin verirse geldiğimizde Kartalsporu eski günlerine kavuşturacağız.

Kartal’da çok ciddi bir stad yapacağım. Kartal yeniden Kartalspor markasıyla gururlanacak. Yanımızda Pendik var o 3. Ligdeydi. Kartal süper ligdeydi. Şimdi Pendik Süper ligde Kartal bal liginde çırpınıp duruyor. Bunların daha adı yok iken Kartal fabrikaydı. Futbolcu yetiştiriyordu. Çocuklarımız bizim için çok önemli.

Kartal’da gençlerimizin önünü açmak zorundayız. Bizim geleceğimiz onlar. Bizim geride bırakacağımız en büyük servetimiz onlar. Onlar içinde çok güzel projelerim var.  Teknoloji üssü kuracağız ve gençlerimizi ayağa kaldıracağız. Kartalspor taraftarı gençlerle bir araya geldim onlarla sohbet ettim ve onlara size bir müjde vereyim dedim. Size bir takım daha kuracağım. Bilin bakalım ne kuracağım.

Kimi basketbol, kimi hentbol, kimi voleybol, kimi güreş! Bunların hepsini önemsiyoruz. Bunlara elbette öncelik vereceğiz hele ata sporlarımıza imkân sağlayacağız. E-spor takımı kuracağız. 11-12 yaşlarında çocuklara size e-spor takımı kuracağım dedim. E-spor takımı nedir biliyor musun? Evet, biliyorum dedi. Online oynanan bir oyundur ve takımdır dedi.

Bizim amacımız insanları işsiz bırakmak değil

Kartal belediye çalışanlarımızın korkuları var. Eğer siz başa gelirseniz bizi çıkaracak mısınız? İşten diye buradan şunu belirtmek istiyorum işini layığı ile yapan hiç kimseyi işinden çıkarmayacağız. Biz Kartal’a hizmet için geliyoruz. Kimseyi işinden etmek için değil bunu da açık yüreklilikle belirmek istiyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Adana eskortescort AlanyaAnadolu yakası escort bayaneskort ankaraAntalya Rus escortbayan escort AtaköyAvcılar olgun escortAvrupa yakası escort kızescort bayan BahçelievlerBahçeşehir otele gelen escort