Kartal'da Eski Ramazan Ruhu Yaşanıyor

Kartal Belediyesi, Ramazan ayında her gün ayrı bir mahallede açık hava iftar programı düzenlemeye devam ediyor. Orta oyunları, semazen gösterileri ve gölge oyunları ile eski Ramazanları yaşatan iftar programlarına, 7’den 70’e her yaştan Kartallı yoğun ilgi gösteriyor.

Kartal'da Eski Ramazan Ruhu Yaşanıyor
09 Nisan 2022 - 14:48

İki yıldır iftar sofralarında Covid-19 pandemisi nedeniyle bir araya gelemeyen Kartallılar, Kartal Belediyesi’nin bu yıl Ramazan ayında düzenlediği iftar programları sayesinde, sevdikleri ile aynı sofrada buluşmanın hasretini de gideriyor. Her gün ayrı bir mahallede, açık hava iftar programları düzenleyen Kartal Belediyesi, Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhunu tüm mahallelerde yaşatıyor.

Başkan Gökhan Yüksel, İftardan Sonra Kartallılar İle Sohbet Ediyor

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen açık hava iftar programları son olarak; Cumhuriyet, Hürriyet, Yakacık Çarşı ve Soğanlık Orta Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Aileleri ve sevdikleri ile beraber, Ramazan ayının manevi iklimine kavuşan vatandaşları, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de yalnız bırakmadı.

Başkan Gökhan Yüksel ve yüzlerce Kartallı, Aşevi ve Gıda Bankası’ndan getirilen yemekler ile iftar vaktinin gelmesiyle birlikte dualar eşliğinde oruçlarını açtı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, iftar programlarında hem vatandaşları yalnız bırakmadı, hem de iftar programından sonra vatandaşların; talep, istek ve önerilerini dinleyerek sohbet etti.

“Ramazan’a Çok Güzel Bir Başlangıç Yaptık”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Ramazan ayında Kartallı komşularıyla aynı sofrada buluşmanın ayrıcalığını yaşadıklarını belirterek; “Ramazan ayının gelmesi ile birlikte, Kartal’da komşularımızla iftar programlarında buluşmaya devam ediyoruz. Her şeyden önce, bereketiyle, rahmetiyle Ramazan’a çok güzel bir başlangıç yaptık. İftar programları sadece, oruçlarımızın açıldığı bir an değil, aynı zamanda komşularımızla dertleştiğimiz, sorunlarını dinlediğimiz etkinlikler. Diliyoruz ki, Kartal Belediyesi olarak bu ruhu yaşatmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gelenekten Geleceğe: Orta Oyunları ve Konserler

İftar programlarının en keyifli dakikaları ise, oruçların açılmasının ardından, Kartal Belediyesi tarafından kurulan özel sahnede gerçekleşen;  Türk Sanat Müziği konserleri, semazen gösterileri, orta oyunu gösterileri, tiyatro oyunları ve Hacivat-Karagöz oyunlarının sahnelenmesi ile yaşanıyor. Özellikle çocuklar, gölge oyunlarının sahnelendiği dakikalarda kahkahalar atarak kendinden geçiyor. 7’den 70’e her yaştan Kartallı’nın katıldığı eğlenceler, eski Ramazan ruhunu Kartal’da yaşatmaya devam ediyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum