Sağlık Merkezleri Dezenfekte Ediliyor!

Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni tip Koronavirüs (Covid -19) tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Salgının Türkiye’de görülmesi ile birlikte harekete geçen ve bir milyon metrekareden fazla kapalı alanı dezenfekte eden ekipler, bugün de ilçedeki Aile Sağlığı Merkezleri ile Kartal Cemevi’nde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

Sağlık Merkezleri Dezenfekte Ediliyor!
17 Mayıs 2020 - 00:31

İlk olarak vatandaşların yoğun olarak kullandıkları kamu kurumları, hastaneler, eczaneler, okullar, metro ve tren istasyonları, ibadethaneler, taksi ve minibüs duraklarının ilaçlanmasına yoğunluk veren Kartal Belediyesi ekipleri, ardından birçok farklı kapalı alanda çalışmalarını sürdürerek sağlık merkezleri ve hastanelerin dezenfeksiyon işlemlerini ikinci kez gerçekleştirdi.

Salgın sebebiyle yoğun bir çalışma içerisinde olan sağlık emekçilerinin virüs riskinden uzak tutulmasına katkı sağlamak için sabahın erken saatlerinde teyakkuza geçen Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli, tüm dezenfekte ekipleriyle ilçedeki Aile Sağlığı Merkezlerinde ikinci kez hijyen çalışmalarını sürdürdü.

Nano gümüş iyon teknolojisi ile ilaçlamaları yapan ekip, sağlık merkezlerinin ardından Kartal Esentepe’de yer alan Cemevi Vakfı’na geçerek burada da detaylı bir hijyen çalışması yürüttü.

Kartal Belediyesi olarak sağlık emekçilerinin daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için yoğun bir mesai harcadıklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, salgın sona erene kadar kapalı alanların dezenfeksiyon işlemlerini tekrarlayacaklarını vurguladı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum