Evdeki ürünlerinizle krem yapmaya ne dersiniz?

Bu tüyolarla yalnızca enflasyonla mücadele etmeyecek, geri dönüşüme de katkı sağlayacaksınız. Kartal Belediyesi Çevre Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu programda konuşan Dr. Zerrin Sönmez; evde bulaşık deterjanı, el kremi ve sabunun nasıl yapılacağını anlattı, dinleyenler mest oldu.

Evdeki ürünlerinizle krem yapmaya ne dersiniz?
02 Mart 2024 - 21:35

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, program öncesinde yaptı konuşmada kimyasal ürünlerinin kullanımının nedenli zararlı olduğuna vurgu yaptı. Kars “Cumhuriyet kadını olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve sevgiyle anıyorum. Onun bizlere emanet ettiği bu özgürlük sayesinde bu tarz etkinlikleri yapabiliyoruz. Özellikle kadın ağırlıklı bir toplum olarak görüyorum şu anda burada bulunan kitleyi. 

Ben ki Polimer kimya alanında doktora yapmış biri olarak kimyasal ürünlerin kullanılmasına bende son derece karşıyım. Daha önce Zerrin hanımla çalışmalar gerçekleştirmiştik. Yeryüzü derneği olarak detaylı çalışmayı bugün burada gerçekleştireceğiz. İlerleyen zamanlarda da atölyeden devam edeceğiz. Sizlerinde evlerden getirdiğiniz kullanılmış ürünlerle birlikte Zerrin hanıma bizlerle birlikte bu çalışmaları gerçekleştirdiği için çok teşekkür ediyorum. Katılan siz değerli komşularımıza çok teşekkür ediyorum.  Umarım hep birlikte keyifli çalışmalar gerçekleştiririz. Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ederim” dedi. 

Dr. Zerrin Sönmez daha sonra katılan vatandaşlara bu ürünlerin evde nasıl yapılacağını anlattı. Program söyleşiden çok bir eğitim paneline dönüştü. Katılanlar Dr. Sönmez’in söylediklerini bir bir not etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum